Här finner du lokala Schäferhundklubbar i hela Sverige. klicka på klubbens namn så kommer du till deras hemsida.
Schäferhundklubben är uppdelad i distrikt och lokalklubbar.

ORDFÖRANDE
Lina Johansson
linashastochhund@hotmail.com
Tel 0739-694762

SEKRETERARE
Anette Rindros
anette.rindros@outlook.com
Tel 0735-535730

KASSÖR
Urban Boberg
urbanboberg@telia.com
Tel 0762-305459

ORDFÖRANDE
Tina Fridh
skogabos@telia.com
Tel 0706-998084

SEKRETERARE
Annette Mosell
sdgavleborg@gmail.com
Tel 0703-716589

KASSÖR
Lena Nielsen
lenanielsen66@hotmail.com
Tel 0706-45 11 43

ORDFÖRANDE
Birgitta Andersson
birgitta.olovsson@telia.com
Tel 070-615 49 07

SEKRETERARE
Annette Mosell
annette.b.m@telia.com
Tel 0703-716589

KASSÖR
Anna Nolén
kassor@skgefle.se
Tel 0703-95 09 07

ORDFÖRANDE
Bo Östlund
bo.ostlund@telia.com
Tel 0766-397366

SEKRETERARE
Annie Hägerström
aha1991@hotmail.com
Tel 0737-360333

KASSÖR
Carin Östlund
info.hastcamp@telia.com
Tel 0736-713632

ORDFÖRANDE
Gunnel Crona
akjas@telia.com
Tel 0702-056612

SEKRETERARE
Linda Jansson
lindajansson71@hotmail.com
Tel 0702-405544

KASSÖR
Lennart Högel
lennart.hogel@telia.com
Tel 0706-805994

ORDFÖRANDE
Gunilla Nilsson
gunilla.b.nilsson@outlook.com
Tel 0706-861526

SEKRETERARE
Gunnel Crona
akjas@telia.com
Tel 0702-056612

KASSÖR
Kjell Näslund
kjell.naeslund@outlook.com
Tel 0703-208054

ORDFÖRANDE 
Lars-Göran Larsson
Tel 0706-386696
kennel.observant@gmail.com

SEKRETERARE
Helen Henriksson
Tel 0703-906329
info@migeva.se

KASSÖR 
Jan Nylin
Tel 0706-455616
skhagatorp@gmail.com

Sk Hagatorp

ORDFÖRANDE 

Lars-Göran Larsson
Tel 070-63 86 696
kennel.observant@gmail.com

SEKRETERARE
Helen Henriksson
tel 070-3906329
info@migeva.se

KASSÖR
Jan Nylin
Tel 0706-455616
skhagatorp@gmail.com

ORDFÖRANDE
Mona Djurfeldt
Tel 0767-086525
christa395@hotmail.com

SEKRETERARE
Daniel Nilsson
Tel 0722-775197
daniel@k9-sport.com

KASSÖR
Frida Larsson
Tel 0512-211 45
frida@basegarden.se

ORDFÖRANDE
Mona Djurfeldt
Tel 0767-086525
christa395@hotmail.com

SEKRETERARE
Daniel Nilsson
Tel 0722-775197
daniel@k9-sport.com

KASSÖR
Frida Larsson
Tel 0512-211 45
frida@basegarden.se

Sk Såtenäs

ORDFÖRANDE
Johan Nilsson
Tel 0730-548137
aback@live.se

SEKRETERARE
Camilla Jansson
Tel 0723-097963
satenas.sk@gmail.com

KASSÖR
Jessica Marklund
Tel 0707-681543
kennelmcliams@gmail.com

ORDFÖRANDE
Marie-Louise Kondrup
Tel 0734-458106
marielouise.stenshammer-kondrup@hotmail.com

SEKRETERARE
Anna-Lena Håkansson
Tel 0702-464823
sekreterare.sd.sb@gmail.com

KASSÖR
Margareta Eliasson
Tel 0760-268139
maggan.ezon@gmail.com

Sk Sturup

ORDFÖRANDE
Magnus Andersson
Tel 0734-365769 
magnus.andersson@se.issworld.com

SEKRETERARE
Bara Ragnarsdottir
Tel 0762-382494
bara.ragnarsd@gmail.com

KASSÖR
Susanne Aspelin
Tel 0705-436103
voijne@yahoo.se

Sk Åstorp

ORDFÖRANDE
Bengt Andersson
b_b.andersson@telia.com

SEKRETERARE
Eva Hammarbäck
eva@hammarbeck.se

KASSÖR
Mikael Olsson
mikael_ohlsson@live.se

Sk Stehag

ORDFÖRANDE
Daniel Strandberg
info@strandbergnilsen.se
Tel 0708-550681

SEKRETERARE
Håkan Håkansson
hakansson2005@gmail.com
Tel 0413-541129, 0703-349128

KASSÖR
Kjell Hellqvist
kjell.a.hellqvist@gmail.com
Tel 046-55198, 0702-021195

Sk Listerby

ORDFÖRANDE
Kirsi Selin
kirsi@afeed.se
Tel 0706-702168

SEKRETERARE
Lars-Göran Hansen
belganet.citty@gmail.com
Tel 0701-471539

KASSÖR
Sten Henningsson
sten.henningsson@gmail.com
Tel 0705-145822

ORDFÖRANDE
Björn Forsell
bjornforsell@hotmail.com
Tel: 0769-28 21 00

SEKRETERARE
Kim Fransson
kimmf86@gmail.com
Tel: 0762-134311

KASSÖR
Annetth Forsell
annetthforsell@hotmail.com
Tel: 0768-20 00 22

Sk Alvesta

ORDFÖRANDE
Ursula Sagebrant ursulasagebrant@gmail.com Tfn:0703-470081

SEKRETERARE
Anette Berglund taiimii@hotmail.com
0761- 842044

KASSÖR
Martina Öhrn
m.ohrn@hotmail.com
0707 – 229320

Sk Hok

ORDFÖRANDE
Johan Holmlund holmlund.johan@telia.com Tfn:070-6490255

SEKRETERARE
Thomas Fröding froding68@yahoo.se           073-8221470

KASSÖR
Erica Andersson kesandersson@hotmail.com 0730-627332

Sk Habo

ORDFÖRANDE
Peter Edman
info@cannispro.com
0709-600085

SEKRETERARE
Annelie Johannessson annelie.johannesson@hotmail.com
0768-760601

KASSÖR
Tarja Niemäle
leijona_70@hotmail.com 0707-367418

Sk Höglandet

ORDFÖRANDE
Annetth Forsell
annetthforsell@hotmail.com   Tel 0768-20 00 22

SEKRETERARE
Kim Fransson
kimmf86@gmail.com
076-2134311

KASSÖR
Anita Rosenqvist                  anitarosenqvist@hotmail.com 070-820 68 84

Sk Westbo

ORDFÖRANDE
Juhani Kariniemi 
quadratracs@tele2.se
Tel: 076-3419226

SEKRETERARE
Madeleine Aho Lövenblom
madeleinefoto@hotmail.com
Tel: 0737-243231

KASSÖR
Annelie Andersson
schaferhundklubbenwestbo@gmail.com
Tel: 0730 -87 50 25

Sk Jönköping

ORDFÖRANDE
Filip Hegestrand
f.hegestrand@spray.se
Tel 0733-766565

SEKRETERARE
Annelie Damberg
annelie.damberg@telia.com
Tel 0737-171902

KASSÖR
Angela Glennborn
angela_glennborn@hotmail.com
Tel 0703-098777

ORDFÖRANDE
Anna Bodin
Tel 0733-33658
ordforande@sdstockholm.se

SEKRETERARE
Jeanette Hedman
Tel 0709-393839
sekreterare@sdstockholm.se

KASSÖR
Silvana Ahleby
Tel 0706-260727
kassor@sdstockholm.se

Sk Lövsättra

ORDFÖRANDE
Rose Hedman
ordforande.lovsattra@gmail.com
Tel 0709-786088

SEKRETERARE
Marit Lundgren
sekreterare.lovsattra@gmail.com
Tel 070-327 71 60

KASSÖR
Susanna Lövrell
kassor.lovsattra@gmail.com
Tel 0708-461095

Sk Stjärnborg

ORDFÖRANDE
Sandra Pettersson
sandra87nyberg@gmail.com
Tel 0704-296795

SEKRETERARE
Nina Johansson
ninacinna@gmail.com
Tel 0720-140600

KASSÖR
Linda Nyberg
Tel: 073-977 99 18
linda_nyberg82@hotmail.com

ORDFÖRANDE
Vakant

SEKRETERARE
Vakant

KASSÖR
Rose-Marie Pettersson Eisfeldt
Tel: 070-3411159
exanos@telia.com

Sk Åker

ORDFÖRANDE
Jarmo Heiskanen
Tel: 0708-861184
aengsbacken@hotmail.com

SEKRETERARE
Kattis Ehrlander
Tel: 0708-888684
aengsbacken@hotmail.com

KASSÖR
Inger Nordström
Tel: 0707-338258
inger.nordstrom54@telia.com

Sk Eskilstuna

ORDFÖRANDE
Juhani Lamminen
070-355 47 66 
lagunens@telia.com

SEKRETERARE
Inger Nilsson
070-659 64 75
nackrosens.kennel@telia.com

KASSÖR
Leif Hjälm
076-6334952
leifhjalm@gmail.com

ORDFÖRANDE
Mats Höglund
Tel 0722-145918
matshoglund@live.se

SEKRETERARE
Cecilia Ramberg
Tel 0768-382573
ramberg2014@outlook.com

KASSÖR
Leif Eriksson
Tel 0705-813450
leif.g.eriksson@bahnhof.se

Sk Solsta

ORDFÖRANDE
Cecilia Ramberg
Tel 0768-382573
ramberg2014@outlook.com

SEKRETERARE
Mikael Ramberg
Tel 0768-382573
ramberg2014@outlook.com

KASSÖR
Leif Eriksson
Tel 0705-813450
leif.g.eriksson@bahnhof.se

ORDFÖRANDE
Martin Hallengren
Tel 0703-418105
essibo14@gmail.com

SEKRETERARE
Laila Sundin
Tel 0737-308121
lailasundin112@gmail.com

KASSÖR
Lena Sönnerqvist
Tel 0709-164730
kassor@skenkoping.se

 

Sk Enköping

ORDFÖRANDE
Martin Hallengren
Tel 0703-418105
essibo14@gmail.com

SEKRETERARE
Laila Sundin
Tel 0737-308121
lailasundin112@gmail.com

KASSÖR
Lena Sönnerqvist
Tel 0709-164730
kassor@skenkoping.se

 

Sk Kungsör

ORDFÖRANDE
Rolf Lindh
070-217 23 38
rolf-lindh@telia.com

SEKRETERARE
Maria Prandl Norrgård
0707-562160
email@marianorrgard.se

KASSÖR
Ann-Kristin Axelsson
0705-261155
axelssonanki@hotmail.com

 

ORDFÖRANDE
Vakant

 

SEKRETERARE
Vakant

KASSÖR
Vakant

 

 

Sk Halmstad

ORDFÖRANDE
Carina Dahlhielm
 0707-562035
skhalmstad@gmail.com

SEKRETERARE
Amina Boulabbi
0739-800757
skhalmstad@gmail.com

KASSÖR
Stefan Dahlhielm
070-6181726
stefan.dahlhielm@gmail.com

 

Sk Warberg

ORDFÖRANDE
Veronika Axelsson
Tel 0734-266835
axelsson.veronika5@gmail.com

SEKRETERARE
Nicklas Strömberg
Tel 0725-663339
niclas.stromberg@vattenfall.com

KASSÖR
Ingela Larsson
Tel 0705-314506
ingela.larsson_1@telia.com

 

Sk Uddevalla

ORDFÖRANDE
Klaus Ostheller
ordforande@skuddevalla.se
0703-985047

SEKRETERARE
Henrik Lind
sekreterare@skuddevalla.se
0706-506706

KASSÖR
Ingegerd Ostheller
kassor@skuddevalla.se
0703-900371

Sk Björnåsen

ORDFÖRANDE
Carina Jönsson
Tel 0705-657151
carina.kustmarkens@telia.com

SEKRETERARE
Annelie Friberg
Tel 0767-876366
nellie6366@hotmail.se

KASSÖR
Rolf Karlsson
Tel 0702-072202
rolf.k.karlsson@telia.com

Sk Åsaka

ORDFÖRANDE
Tomas Karlsson
0707-817898
topdogtomas@gmail.com

SEKRETERARE
Agnetha Bergvall
0707-817874
rabackens@gmail.com 

KASSÖR
Eva-Gun Karlsson
0707-707475
evagunk@gmail.com

Sk Romelanda

ORDFÖRANDE
Reino Oskarsson
Tel 0703-25 00 26
reino@hedeforsen.se

SEKRETERARE
Pia Kjärhus
Tel 070-691 76 25
sekreterare@skromelanda.se

KASSÖR
Pernilla Utter
Tel 070- 840 78 10
kassor@skromelanda.se

Sk Göteborg

ORDFÖRANDE
Ronny Hjelm
Tel 0761-276948
info@kennelmorrgarden.se

SEKRETERARE
Ellinor Andrén
Tel 0704-147011
maria_ellinor92@hotmail.com

KASSÖR
Susanne Odenhage
Tel 0707-107127
sussiodenhage@msn.com

ORDFÖRANDE
Ulf Landberg
Tel 0738-396255
ulflandberg@gmail.com

SEKRETERARE
Sara Sandberg
Tel 0736-565969
s.sandberg86@gmail.com

KASSÖR
Annelie Bergman
Tel 0735-707311
jan.bergman.mjolby@telia.com

Sk Motala

ORDFÖRANDE
Ulf Landberg
Tel 0738-396255
ulflandberg@gmail.com

SEKRETERARE
Sara Sandberg
Tel 0736-565969
s.sandberg86@gmail.com

KASSÖR
Annelie Bergman
Tel 0735-707311
jan.bergman.mjolby@telia.com

ORDFÖRANDE
Marie Nicolaysen
Tel 070-6740158
marie.nicolaysen37@gmail.com

SEKRETERARE
Veronika Karlsson
Tel 0706-009619
veronika_karlsson@hotmail.com

KASSÖR
Torbjörn Edvall
Tel 0705-650797
tobbe@edvalls.se

Sk Skellefteå

ORDFÖRANDE
Åsa Larsson
Tel: 0706-750721 
phafos@gmail.com

SEKRETERARE
Suzanne Hevarve
Tel: 0702-825190
s_hevarve@hotmail.com

 

KASSÖR
Ulrika Nilsson
Tel 0702-954051
ulrikaro@hotmail.com

Sk Umeå

ORDFÖRANDE

Thomas Larsson
Tel: 0706-315857
info@quattrogarden.com

 

SEKRETERARE

Åsa Johansson
Tel: 0703-389960
asa.johansson@me.coe

 

KASSÖR
Thomas Nilsson
Tel 0722-082495
thomas.nilsson730@gmail.com